2009 Fall Supported Entry

November 19 – 22, 2009
Howard County Fairgrounds, West Friendship, MD

National Capital Kennel Club Thursday, November 19, 2009
Breed Kathleen Steen 4-3(4-1)
Best of Breed
Best of Breed/Group 1: Ch Starworkers Dealers Choice JH OA OAJ (Keli Martin)
Best of Winners: Neverland's Bonnie Lass JH (Peter Alea)
Best of Opposite Sex: Ch Glenwan's Sidney On Lanier JH (Wanda Jacobson)
Winners
Winners Dog: Victory Flight to Riverwind (Cheryl & Foster Beach)
Reserve Winners Dog: Bl Mtn Flats Destiny With Jeter (Tesa Johns & Kathi Cairnes)
Winners Bitch: Neverland's Bonnie Lass JH (Peter Alea)
Reserve Winners Bitch: Victory's Follow the Leader RN JH (Neal & Helenmary Cody)
Northeastern Maryland Kennel Club Friday, November 20, 2009
Breed Sue Goldberg 4-6(4-2)
Best of Breed
Best of Breed/Group 4: Ch Starworkers Dealers Choice JH OA OAJ (Keli Martin)
Best of Winners: Explicit Secret Dreams JH (Cary & Janet Ciarico)
Best of Opposite Sex: Ch Victory Deep Blue Sea JH (Judy Gladson)
Winners
Winners Dog: Victory Flight to Riverwind (Cheryl & Foster Beach)
Reserve Winners Dog: Neverland's Blue Ridge Morgan JH (Peter Alea)
Winners Bitch: Explicit Secret Dreams JH (Cary & Janet Ciarico)
Reserve Winners Bitch: Longleaf Suncoast Legacy (Joyce Leonard)
CRFCRC Fall Supported
Chesapeake Kennel Club
Saturday, November 21, 2009
Sweepstakes Maria White Puppy (1-3) - Veteran (4-3)
Puppy Sweepstakes
Best Puppy in Sweepstakes: Ch Four Corners Bow and Arrow (Judy Terchek and Dawn Buttion)
Best Opposite Puppy in Sweepstakes: Victory's Gone Sailing (Judy Gladson & Jim Beliveau)
Veteran Sweepstakes
Best Veteran in Sweepstakes: Ch Flat Castle's Happy Hour (Nikki Runyan & Sijkje Winter)
Best Opposite Veteran in Sweepstakes: Ch Bertschire's Avalanche CDX MH AX AXJ (John & Sandy Bulger & Donna Slavin)
Breed Christine Pollender-Calcinari 6-16(5-5)8
Best of Breed
Best of Breed/Group 3: Ch Salasana Double Arrow CD RA JH OA AXJ (Dawn Buttion & Marty Archambeault & A Bialozor)
Best of Winners: Blazin Jamaican Me Happy (Nathan Black & Rebecca Black)
Best of Opposite Sex: Ch Blazin's Ice Mountain (Dawn Buttion & Marty Archambeault)
Winners
Winners Dog: Blazin Jamaican Me Happy (Nathan Black & Rebecca Black)
Reserve Winners Dog: Neverland's Blue Ridge Morgan JH (Peter Alea)
Reserve Winners Bitch: Blazin's Joule To Infinity (Kristine Wolfe)
Winners Bitch: Victory Fair Winds N Following Seas (Judy Gladson & Jim Beliveau) New Champion
Non-Regular Classes
Veteran Dog: Ch Flat Castle's Happy Hour (Nikki Runyan & Sijkje Winter)
Veteran Bitch: Ch Blazin's Enchanted Forest CD RA AX AXJ NAP OJP (Dawn Buttion & Marty Archambeault & A Bialozor)
Field Trial Bitch: Ch Rowansgaard Eustacia Vye CDX MH MX AXJ (Mark & Dale Soper)
Working Dog: Ch Salasana Double Arrow CD RA JH OA AXJ (Dawn Buttion & Marty Archambeault & A Bialozor)
Brood Bitch: Ch Blazin's Enchanted Forest CD RA AX AXJ NAP OJP (Dawn Buttion & Marty Archambeault & A Bialozor)
Upper Marlboro Kennel Club Sunday, November 22, 2009
Breed Betsy Horn Humer 5-12(5-3)
Best of Breed
Best of Breed: Ch Victory Deep Blue Sea JH (Judy Gladson)
Best of Winners: Bl Mtn Flats Destiny With Jeter (Tesa Johns & Kathi Cairnes)
Best of Opposite Sex: Ch Petersfield Famous Amos (Susan & Samantha Stillwell & P Debree & D Edwards)
Winners
Winners Dog: Bl Mtn Flats Destiny With Jeter (Tesa Johns & Kathi Cairnes)
Reserve Winners Dog: Ebonaire Once Upon A Time (Valerie Johns)
Reserve Winners Bitch: Blazin's Joule To Infinity (Kristine Wolfe)
Winners Bitch: Neverland's Bonnie Lass JH (Peter Alea)