2008 Fun Match

July 20, 2008
Coventry Dog Training School, Columbia, MD

Breed
Nena Dee

Puppy

Best Puppy:
Blazin's Just Drive
(Bryce Archambeault, Dawn Buttion & Marty Archambeault)
Best Opposite Puppy:
Victory Flight to Riverwind
(Cheryl & Foster Beach)
Adult

Best Adult:
Blazin's Ice Mountain
(Dawn Buttion & Marty Archambeault)
Best Opposite Adult:
Blazin's Isle of Avalon
(Shari Faina and Jim Kurdziel)
Open Dog

1st:
Blazin's Isle of Avalon
(Shari Faina and Jim Kurdziel)
Veteran

Best Veteran:
Ch Blazin's Enchanted Forest CD RA AX AXJ NAP NJP CGC
(Dawn Buttion & Marty Archambeault & Alexandria Bialozor)
Best Opposite Veteran:
Ch. Blazin's Carpe Diem UD SH WCX CGC HOF
(Scott and Tina Borden)
Pet

Best Pet:
SR Banquo's Strikes Our Fancy CDX SH WCX CGC
(Sandy Howley)
Best Opposite Pet:
Wiley Creek's Benning
(Gale & Hunt Cleveland)
Special

Best Special:
Ch Victory Deep Blue Sea
(Judy Gladson)
Best Opposite Special:
Ch Salasana Double Arrow CD RN JH OA AXJ CGC HOF
(Dawn Buttion & Marty Archambeault & Alexandra Bialozor)
Junior Handler

Ch Blazin's Enchanted Forest CD RA AX AXJ NAP NJP CGC
(Dawn Buttion & Marty Archambeault & Alexandria Bialozor)
Handler: Bryce Cameron Archambeault
9-12 month Dog

1st:
Victory Flight to Riverwind
(Cheryl & Foster Beach)
6-9 month Dog

1st:
Heronbeck Barley
(Gale & James Cleveland)
3-6 month Dog

1st:
Banquo All the Bells and Whistles
(Sandy Howley)
Bred-by Exhibitor Bitch

1st:
Blazin's Ice Mountain
(Dawn Buttion & Marty Archambeault)
9-12 month Bitch

1st:
Victory Fair Winds N Following Seas
(Judy Gladson)
2nd:
Windfall's Overachiever
(Janet Boss)
6-9 month Bitch

1st:
Blazin's Just Drive
(Bryce Archambeault, Dawn Buttion & Marty Archambeault)
2nd:
Blazin Jurel of Tidalflats
(Jane Boraczek & Cliff Williams)
3rd:
Swallowsflight Freya-Gaia
(Judy Gladson)
4th:
Lola Belle Highland Fling
(Josh & Heather Winkel)
Obedience
Cher Snyder

Sub Novice

1st:
Ch Blazin's Gardez La Foi RN NAP NJP
(Dawn Buttion & Marty Archambeault)
2nd:
Bertschire's Acceleration
(Sylvia Horasek & Larry Wimmers)
3rd:
Lola Belle Highland Fling
(Josh & Heather Winkel)
Highest Scoring

Highest Scoring in Regular Classes:
Blazin's Hot Wheels CD JH AX OAJ WCX CGC
(Scott & Tina Borden)
Highest Scoring in Non-Regular Classes:
Ch SR Bertschire's Avalanche CDX AX AXJ MH WCX HOF
(John & Sandy Bulger)
Novice

1st:
Ch Blazin's Gardez La Foi RN NAP NJP
(Dawn Buttion & Marty Archambeault)
2nd:
Wiley Creek's Benning
(Gale & Hunt Cleveland)
3rd:
??
(Penny Geddes)
4th:
???
(Penny Geddes)
Qualified:
Heronbeck Barley
(Gale & James Cleveland)
Open

1st:
Blazin's Hot Wheels CD JH AX OAJ WCX CGC
(Scott & Tina Borden)
Graduate Novice

1st:
Ch Huntlane Chasin' Daisies CD SH WCX
(John & Sandy Bulger)
Veterans Novice

1st:
Ch SR Bertschire's Avalanche CDX AX AXJ MH WCX HOF
(John & Sandy Bulger)
2nd:
Ch Blazin's Doppelbock UD JH AX AXJ OAP AJP WCX CGC HOF
(Scott & Tina Borden)
3rd:
SR Darktarn Grand Illusion RN JH WC CGC
(Penny Geddes & Mike Hinton)
The entire contents of this site is © 1997 – 2022 Capital Region Flat-Coated Retriever Club

All rights reserved. To comment or contribute contact Webmaster@crfcrc.org

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram